نقشه برداری

دانش پژوهان نقشه برداری و ژئوماتیک

تازه های نقشه برداری

چند نرم افزار آندرویدی که میتونه به نقشه بردارها کمک کنه..


Google Earth 7.1.11781


Google Maps 6.14.4


بدون شک یکی از بهترین نرم افزار های موقعیت یابی و Gps است که با نقشه های آفلاین هم کار می کند. از ویژگی های این موقعیت یاب، نشان دادن مکان دقیق شما بر روی نقشه، سرعت سنج، قطب نما، تعیین مسافت طی شده، امکان ذخیره کردن مسیری که در حال سفر هستید و… می باشد.

قابل نصب به روی آندروید نسخه 1.6 به بالا

توضیحات:

برای نصب نقشه های آفلاین، ابتدا نرم افزار Maverick را اجرا کنید و ببندید. پس از دانلود نقشه ی موردنظر، پوشه googlemaps را در داخل کارت حافظه در مسیر زیر کپی کنید: maverick/tiles

Maverick 2.1.1

دانلود نقشه تمام شهرهای ایران از زوم 1 تا 11

دانلود نقشه تهران از زوم 1 تا 17هند اولین ماهواره سیستم IRNSS  را پرتاب نمود. بدین ترتیب اولین قدم در ایجاد یک سیستم ناوبری با ماهواه های GEO در منطقه شبه قاره برداشته شد که شامل 7 ماهواره است. 

   

http://www.nasaspaceflight.com/2013/07/indian-pslv-launch-irnss-r1a/ 

 مرجع فرانسه:

http://www.generation-nt.com/irnss-inde-satellite-gps-navigation-programme-actualite-1755922.html


کاداستر کشور چک چندین ترابایت از اطلاعات خود را در دسترس عموم قرار داد

 
آژانس ملی نقشه برداری و کاداستر جمهوری چک (COSMC) نرم افزار تحت وبی را که شرکت اینترگراف، جهت توزیع و چاپ داده های مکانی ملی ارائه کرده، به کار گرفته است. این نرم افزار شامل فشرده سازی تصاویر با قابلیت بالا و ارائه ی آن جهت مدیریت حجم گسترده ای از داده ها در مقیاس وسیع می باشد.
اخیراً سیستم ابتدایی و اصلی آژانس COSMC براساس سامانه GeoMedia شرکت اینترگراف، با استفاده از فن آوری های متعدد این شرکت، در یک پورتال یکپارچه ی تحت وب ارتقاء داده شد. آژانس COSMC همچنین استفاده و تحلیل تصاویر، با مشخصه ERDAS IMAGING، را با جریان فعلی کار ادغام کرده است.
رئیس بخش مدیریت و کاربرد اطلاعات مکانی COSMC، آقای پیتر دوراچک (Petr Dvoracek)، اظهار داشت: جمهوری چک نیاز به یک نرم افزار درست، جهت بهبود و مدیریت و توزیع داده های مکانی کلیدی دارد.
این کشور با همکاری شرکت اینترگراف توانسته است انبوهی از داده های مکانی را به صورتی رقومی نماید که به مراتب آسانتر از گذشته، در دسترس عموم قرار گیرد.
از سال 2005 بخش نقشه برداری زمینی آژانس COSMC، از یک پورتال تحت وب جهت ارائه داده های مکانی ملی به بخش دولتی، طراحان، مدیران شبکه، مدارس و کارآفرینان استفاده کرده است. این پورتال، قادر به پشتیبانی از هزاران کاربر بوده و چهار میلیون درخواست را در روز پاسخ می دهد. از آنجاییکه روند تقاضا برای خدمات استاندارد نقشه (مانند OGC-ISO WMS، WMTS و WFS) افزایش یافته، این سازمان به دنبال نرم افزاری بود تا به اشتراک گذاری داده ها آسانتر و مستقیماً از شکل رقومی انجام شود.
پیش از اینکه آژانس COSMC سیستم خود را ارتقاء دهد، این سازمان داده ها را در فرمت فایل ارائه می‌کرد. اکنون با ارتقاء سیستم به کمک این قابلیت سامانه اینترگراف، آژانس COSMC قادر است قابلیت نمایش، جستجو، تبدیل و خدمات دانلود را برای عموم افزایش دهد و توان بالای عملیاتی را تضمین نماید. همچنین این سازمان می‌تواند خدمات WMTS را برای سه گروه اصلی از کاربران؛ یعنی کاربران عمومی در سطح ملی، INSPIRE و GoogleMaps ارائه کند.
همچنین آژانس COSMC، جهت رقومی کردن داده ها و در دسترس قرار دادن آنها برای عموم، به نرم افزاری نیاز دارد که بتواند 4 ترابایت از داده ها ی رستری موجود نگهداری شده در هزاران فایل مجزای TIFF را فشرده نماید. با استفاده از فن آوری افزایش فشرده سازی Wavelet (یا ECW) این سازمان قادر است اندازه ی فایلهای بایگانی خود را به 750 گیگابایت برساند. فن آوری ECW شرکت اینترگراف به سازمان ‍‌ها این امکان را می دهد تا فایلهای تصویری خود را در اندازه ترابایت، بدون تغییر در کیفیت تصاویر و با سرعت نمایش بالا، تا پنج درصد اندازه اولیه خود فشرده نماید. فن آوری ECW به طور خاص برای داده های مکانی، طراحی شده است و با نرم افزارهای محبوبی همچون GIS، CAD و نرم افزارهای دسکتاپ، تحت وب، و تحت موبایل سنجش از راه دور، پشتیبانی می شود.
علاوه براین، شرکت اینترگراف جهت ایجاد دسترسی بیشتر به داده های مکانی آژانس COSMC، برنامه‌های دیگری را توسعه داده است تا امکان دسترسی محدود مردم، به تصاویر ارتوفتو این سازمان فراهم شود. شرکت اینترگراف برنامه های موبایل COSMC را نیز توسعه داده است.
 ز GIM – 19 نوامبر 2013

google-site-verification: google327d053c307dbb41.html