نقشه برداری

دانش پژوهان نقشه برداری و ژئوماتیک

طرح ساخت ماهواره زلزله‌شناسی «آیات» کلید خورد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با حضور دکتر اکبری، رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دکتر عباسعلی تسنیمی، رییس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله به امضا رسید.  

 

به گزارش ایسنا، طراحی و ساخت ماهواره زلزله‌شناسی ایران با نام «آیات» موضوع مورد توافق سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی است.

بر این اساس، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در تعریف کامل ماموریت ماهواره، مشارکت در تهیه مشخصات فنی تمام سیستم‌ها و انجام طراحی و ساخت ماهواره زلزله‌شناسی «آیات» و تمام سیستم‌های فرعی و اجرایی شدن طرح تا زمان عملیاتی شدن طرح مشارکت می‌کند.

همچنین پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی نیز متعهد به تعریف ماموریت ماهواره، مشارکت در تحلیل ماموریت، تهیه مشخصات فنی ماهواره و اجرای طرح و تعیین نوع محموله و سنجنده‌های ماهواره شد.

این طرح به مدت 48 ماه به طول می‌انجامد که نظارت بر آن بر عهده کمیته نظارت منتخب از روسای سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی است. 

 

ستاد توسعه فناوری هوافضا

 

تاریخ ارسال: شنبه 26 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 18:55 | نویسنده: survening | چاپ مطلب 0 نظر
google-site-verification: google327d053c307dbb41.html